Aktualności

Wyszkowski szpital zmienia się w trosce o dobro pacjenta

Data umieszczenia:

Podniesienie jakości pobytu oraz bezpieczeństwo pacjentów – to cel zakończonego właśnie generalnego remontu pomieszczeń Oddziału Wewnętrznego oraz Oddziału Kardiologicznego SPZZOZ w Wyszkowie.

W uroczystości otwarcia wyremontowanych oddziałów, które odbyło się 14 sierpnia uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i służb z terenu powiatu wyszkowskiego w tym władze naszego powiatu – Starosta Jerzy Żukowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak wraz z licznie przybyłymi radnymi powiatowymi. Wśród przybyłych gości pojawili się m.in Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Janina Ewa Orzełowska.

Licznie zgromadzonych samorządowców z całego powiatu oraz pracowników SPZZOZ, przedstawicieli służb mundurowych, lokalnych instytucji i dyrektorów sąsiednich szpitali powitała dyr. Cecylia Domżała.

Projekt „Poprawa jakości życia mieszkańców subregionu ostrołęckiego poprzez doposażenie SPZZOZ w Wyszkowie w zakresie infrastruktury szpitalnej służącej diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych oraz onkologicznych” był realizowany w ramach Osi Priorytetowej VI „Jakość życia” Działania 6.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i kosztował 14 303 872,45 zł. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 5 342 174,84 zł, a środki pochodzące z budżetu Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, gmin powiatu wyszkowskiego, oraz SPZZOZ kształtują się na poziomie ponad 9 000 000 zł.

Wielomilionowa inwestycja została zrealizowana w niespełna rok. Dzięki podjętym wspólnie działaniom udało się stworzyć warunki, w których lekarze mogą profesjonalnie i szybko ratować życie oraz zdrowie chorych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy. W ramach realizacji projektu dokonano wyposażenia Oddziału Kardiologicznego i Oddziału Wewnętrznego w SPZZOZ Wyszków w sprzęt medyczny, który ma wpłynąć na poprawę jakości świadczonych usług. Wykonano również niezbędne prace budowlane i remontowe w celu dostosowania pomieszczeń do nowo zakupionego sprzętu.
Obecnie na potrzeby pacjentów oddano nowoczesne sale wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, łazienki a nawet telewizor. Personel będzie miał do dyspozycji wysokiej klasy aparaturę i znakomite warunki pracy.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Więcej zdjęć

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 498 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14