Aktualności

Powiatowo-gminne święto plonów 25.08.2019 r.

Data umieszczenia:

W niedzielę 25.08.2019 r. rolnicy z terenu powiatu wyszkowskiego podziękowali za tegoroczne zbiory. W malowniczym skansenie w Brańszczyku zgromadziło się wielu rolników i gości, którzy wspólnie uczcili święto polskiej wsi.

Organizatorami tegorocznych powiatowo-gminnych dożynek był Powiat Wyszkowski i Gmina Brańszczyk. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. NMP w Brańszczyku. Po zakończeniu nabożeństwa uformował się barwny korowód dożynkowy, który przy akompaniamencie orkiestry przeszedł na teren skansenu im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku. Starostowie dożynkowi, Renata i Wojciech Kukwowie, przekazali gospodarzom bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów a starosta bartny Paweł Kulsza na ręce włodarzy ofiarował dzban miodu, jako dar pszczelarzy.

Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski i Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski do ceremoniału dzielenia się chlebem i miodem zaprosili wszystkich wójtów z terenu powiatu wyszkowskiego, po czym wspólnie zeszli do zgromadzonych gości i dzielili otrzymane dary pomiędzy samorządowców, rolników i wszystkich mieszkańców powiatu. Po uroczystości dzielenia się chlebem, Starosta Jerzy Żukowski zwrócił się do zgrmadzonych następującymi słowami: „ Spotykając się na tradycyjnym święcie plonów, odwołujemy się do pięknych, praktykowanych już od wielu wieków tradycji dożynkowych. Pamiętam jak będąc dzieckiem, codziennością naszej pracy, pięknym zwyczajem było pozdrawianie ludzi, którzy pracowali na polu słowami „Szczęść Boże”, na które odpowiadano „Bóg zapłać”. Myślę, że w tym pięknym polskim zwyczaju zawiera się wszystko: praca, godność człowieka, życzliwość, poświęcenie, determinacja mieszkańca polskiej wsi. (…) Dla Was wszystkich Szanowni Państwo należą się słowa wielkiego podziękowania i ukłony z mojej strony. Jestem i pozostanę Waszym dłużnikiem, bo jesteście uosobieniem ideału polskiej wsi – ciężkiej pracy”.

Tradycyjnie wszystkim delegacjom gmin i sołectw zostały przekazane podziękowania za wykonanie przepięknych wieńców dożynkowych, które stanowiły przepiękną oprawę całej uroczystości.
Święto plonów jak co roku było okazją do uhonorowania ciężkiej pracy rolników. Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rąk Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego i Senatora RP Roberta Mamątowa odebrali rolnicy: Leszek Rosiński, Krzysztof Samsel, Wojciech Kukwa (gmina Brańszczyk), Mirosław Kądziela, Urszula Kądziela, Urszula Fabisiak, Danuta Gałączka (gmina Długosiodło), Dariusz Jaskólski, Andrzej Wrzesiński, Zenon Rogulski (gmina Rząśnik), Łukasz Paź i Sylwester Jusiński (gmina Zabrodzie).

Uroczystości dożynkowe uświetniły występy lokalnych twórców i artystów m.in. : Zespołu Śpiewaczego „Wyszkowiacy”, Orkiestry „Darmanista”, Koła Gospodyń Wiejskich z Brańszczyka, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wyszkowa. Gwiazdą wieczoru był zespół Playboys, który zgromadził na widowni rzeszę fanów. Następnie na scenie pojawili się artyści zespołu „Alt”, którzy bawili publiczność wykonując covery największych przebojów z lat 80. i 90.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Więcej zdjęć

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 708 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14