Aktualności

„Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy” - inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Data umieszczenia:

2 września ponad 3 tysiące uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Wyszkowski rozpoczęło rok szkolny 2019/2020. Starosta Jerzy Żukowski odwiedził uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Uroczysta inauguracja roku szkolnego była okazją do wielu ciepłych słów i wzruszeń.

Po zasłużonych wakacjach ponad 70-cioro wychowanków ZSS w Brańszczyku powróciło w szkolne mury. Od progu witała ich dyrektor Elżbieta Piórkowska wraz z nauczycielami i wychowawcami. Na wspólną modlitwę do kościoła pw. NMP w Brańszczyku zaprosił wszystkich ks. kan. Paweł Stachecki. „

"Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywacie wiedzę, to także miejsce, w którym możecie realizować swoje pasje, rozwijać talenty i wreszcie – co w mym odczuciu szczególnie ważne – szkoła to miejsce, gdzie nawiązujecie relacje rówieśnicze. Uwierzcie mi, często bywa tak, że przyjaźnie zawiązane w szkole trwają całe życie" – tymi słowami starosta Jerzy Żukowski zwrócił się do obecnych na uroczystości.

Nowy rok szkolny razem z uczniami i kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie uroczyście powitał wicestarosta Leszek Marszał, który szczególnie gorąco witał uczniów klas pierwszych, których około 450 dołącza do największej jednostki edukacyjnej w Wyszkowie: „Rozpoczynacie zupełnie nowy rozdział swojego życia, po raz pierwszy przekraczając próg szkoły. Chcemy, byście czuli się bezpieczni, twórczo i merytorycznie rozwijali się, zawsze mogąc liczyć na wsparcie swoich nauczycieli.” Wicestarosta podziękował za zaangażowanie wszystkim nauczycielom i pracownikom jednostek oświatowych, dla których wakacje były okresem wytężonej pracy związanej z przeprowadzeniem naboru i przygotowaniem na przyjęcie do szkół „podwójnego rocznika”. Zwrócił się również do uczniów z prośbą o pomoc w wypełnieniu ankiety która pozwoli zdiagnozować ich problemy związane z dojazdami do szkół, tak, by samorząd mógł lepiej poznać ich potrzeby i podejmować skuteczniejsze działania w zakresie organizacji transportu zbiorowego.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 686 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14