Aktualności

Podziękowanie za polonijne wakacje w Wyszkowie

Data umieszczenia:

22 października w siedzibie Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Lato z Polską". W lipcu tego roku dzięki współpracy Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Wyszków i Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w powiecie wyszkowskim gościły dwie grupy młodzieży polonijnej z Białorusi. Wicemarszałek Senatu Maria Koc i Prezes Wspólnoty Polskiej Dariusz Bonisławski wręczyli podziękowania dla najaktywniejszych jednostek samorządu terytorialnego, które w tym roku przyjęły polską młodzież z 33 krajów. Wyróżnienia odebrali przedstawiciele wyszkowskich samorządów, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego - Leszek Marszał oraz Burmistrz Wyszkowa - Grzegorz Nowosielski.

Spotkanie było okazją do podsumowania 11. już edycji akcji, dzięki której polonijna młodzież z całego świata mogła odwiedzić Ojczyznę oraz poznać i odkryć swoje „korzenie”. Pierwszą edycję zapoczątkował śp. Maciej Płażyński, ówczesny prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Dzięki połączonej współpracy Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Wyszków oraz organizacji, instytucji, parafii z Wyszkowa i okolic tegoroczne wakacje na ziemi wyszkowskiej spędziły dwie grupy młodzieży z Grodna i Wołkowyska. Oprócz Wyszkowa zwiedzili także Kuźnię Kurpiowską w Pniewie, muzeum historyczno-etnograficzne w Kamieńczyku oraz skansen w Brańszczyku. Wycieczki nie były jedynymi atrakcjami, o które zadbali organizatorzy. Dzieci miały okazję m.in. trenować futbol amerykański razem z Rhinos Wyszków a także poznać proces i tajniki produkcji butelek w wyszkowskiej hucie szkła Ardagh Glass S.A. Na zakończenie swoich pobytów polonijna młodzież razem z opiekunami odwiedziła Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski.
Projekt "Lato z Polską" organizowany jest przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" i współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą. Przez jedenaście lat ojczyznę odwiedziło blisko 6400 dzieci z całego świata, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu a także Argentyny czy Chile. Powiat Wyszkowski i Gmina Wyszków liczą, że dzięki udanej współpracy samorządów i stowarzyszenia, po raz kolejny uda się zaprosić do Wyszkowa dzieci i młodzież polskiego pochodzenia mieszkającą poza granicami naszego kraju.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 474 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14