Aktualności

Bez Was ten świat nie byłby taki piękny - VI Powiatowa Kolędnica Osób z Niepełnosprawnościami

Data umieszczenia:

Od kilku lat w niegowskim Domu Pomocy Społecznej tradycją jest wspólne kolędowanie osób z niepełnosprawnościami, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół.

Szóstą Powiatową Kolędnicę Osób z Niepełnosprawnościami otworzyła dyrektor DPS w Niegowie, siostra Lidia Cecylia Lewandowska. Przypomniała historię kolędy a także jej prawdziwe znaczenie. Jak mówiła - „ dziś przypominamy sobie dzieje kolędy, by na nowo doświadczyć jej wyjątkowość, którą skuteczne usiłuje nam zabrać kultura masowa. Dlatego też jest nasze spotkanie, by na nowo odkryć jej piękno”. Wraz
z siostrą dyrektor koncert otworzył wicestarosta Leszek Marszał. Podkreślił integracyjny charakter wydarzenia i podziękował za ogrom pracy, który w przygotowanie podopiecznych do występu włożyli ich opiekunowie. List do organizatorów i uczestników wydarzenia skierował Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, który odczytała członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Teresa Czajkowska.
16 stycznia w magicznej scenerii kolędy i pastorałki prezentowały nie tylko zespoły placówek z powiatu wyszkowskiego ale także mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie czy uczniowie z warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej. W przepiękny, świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadzili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Gaju, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie i Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Koncert uwieńczył występ zespołu gospodarzy – Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wszystkim występom towarzyszyły wzruszenia i ogrom emocji. Każdy z artystów otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Wśród gości byli przedstawiciele władz i jednostek powiatu wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie, zaprzyjaźnionych szkół i sióstr z niegowskiego zgromadzenia.
Koncert podsumowała Teresa Czajkowska - „ Kiedy Was słuchałam, nie pierwszy z resztą raz, pomyślałam sobie, że bez Was ten świat nie byłby tak piękny. W tym co robicie jesteście szczerzy i autentyczni, za co serdecznie Wam dziękuję”. Organizatorami wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Niegowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Niegowie oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Więcej zdjęć

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 361 razy.

Copyright

© 2012 - 2020 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14