Aktualności

Najmłodsi znają i szanują zwierzęta! - konkurs plastyczny KRUS rozstrzygnięty

Data umieszczenia:

25 czerwca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji konkursu plastycznego „Bezpiecznie na Wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

W lokalnym etapie placówki terenowej wzięło udział ponad 350 uczniów szkół, które swoim zasięgiem działania obejmuje wyszkowska placówka terenowa KRUS (powiat wyszkowski i pułtuski). Konkurs rozstrzygnięto już w marcu, jednak z uwagi na panujące w kraju obostrzenia związane z epidemią wręczenie nagród odbyło się u zbiegu kończącego się już roku szkolnego. Rysunki laureatów pierwszych miejsc zostały przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez komisję wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie.
Foto
.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstw rolnych. Konkurs ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Jak co roku najmłodsi artyści oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 0-3 i 4-8. W każdej grupie wyłoniono po 3 laureatów, dla których nagrody przeznaczył Oddział Regionalny KRUS w Warszawie. Starosta Powiatu Wyszkowskiego, jak co roku, tradycyjnie przyznał po 10 wyróżnień w każdej kategorii oraz ufundował najmłodszym artystom nagrody.

Artystom nagrody wręczyli kierownik placówki terenowej KRUS w Wyszkowie Iwona Wyszyńska i Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

Foto
.


Laureaci kategorii klas 0-3 :
I miejsce: Miłosz Kuchta, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem, Szkoła Filialna w Zambskach Kościelnych, klasa III

II miejsce: Karol Liśkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu, klasa II

III miejsce: Małgorzata Rutkowska, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem, klasa I

Laureaci kategorii klas 4-8 :

I miejsce: Zuzanna Sierzan, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie, klasa V

II miejsce: Natalia Zawadzka, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym, klasa VIII

III miejsce: Klaudia Bednarczyk, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, klasa VI

Wyróżnienia Starosty Powiatu Wyszkowskiego:

W I grupie wiekowej:
- Oliwia Jarosik kl. III Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. pil. St. Skalskiego w Woli Mystkowskiej

- Justyna Wiśniewska kl. III Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem Szkoła Filialna w Sokołowie Włościańskim

- Kinga Augustyniak kl. III Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
- Oliwia Polak kl. III Szkoła Podstawowa w Łosinnie

- Bartosz Ślesicki kl. I Szkoła Podstawowa im. Bohaterów leśnej Placówki A.K. „Mrowisko” w Knurowcu

- Mateusz Gregorkiewicz kl. III Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem
- Alicja Ragajsin kl. III Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

- Adam Kosiorowski kl. III Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

- Magdalena Sokołowska kl. I Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie

- Mateusz Kuchta kl. I Szkoła Filialna w Zambskach Kościelnych

W II grupie wiekowej:

- Maja Sawicka kl. V Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

- Jakub Zawadzki kl. VI Szkoła Podstawowa w Kręgach im. por. pil. Stefana Okrzei w Kręgach

- Paweł Kulesza kl. VI Szkoła Podstawowa im. Bohaterów leśnej Placówki A.K. „Mrowisko” w Knurowcu

- Izabela Jóźwiak kl. IV Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie

- Julia Petrykowska kl. VII Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie

- Bartosz Szulkowski kl. V Szkoła Podstawowa im. M. J. Piłsudskiego w Porębie

- Natalia Chmielewska kl. VII Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie

- Lena Sieńkowska kl. V Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinie

- Paulina Chmiel kl. VI Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku

- Iwona Rębowska kl. VII Szkoła Podstawowa im. hm. ppor AK „Zośki: T. Zawadzkiego w Sieczychach

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 59 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14