Aktualności

Widowisko, emocje i nauka – XIII Rally Wyszków

Data umieszczenia:

W miniony weekend 3-4 października 2020 r. ulice Wyszkowa i okolicznych miejscowości zamieniły się w arenę zmagań dla kierowców-amatorów, którzy rywalizowali m.in. o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego.

Oprócz niesamowitego widowiska i dobrej zabawy dla uczestników i kibiców wydarzenie ma na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez organizowanie ogólnodostępnych imprez sportu samochodowego. Prócz rywalizacji sportowej służą przede wszystkim podnoszeniu umiejętności w kierowaniu samochodem, tym samym są doskonałym nośnikiem zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

„Super Próbę” o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego rozegrano 3 października na parkingu pod budynkiem starostwa. Niezwykłe umiejętności, dym i pisk opon – to mogli podziwiać licznie zgromadzeni w parku widzowie. Również na około 60-kilometrowe trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa, Leszczydołu-Nowin, Rząśnika i Długosiodła zostało rozegranych 10 prób sportowych na wydzielonych z ruchu i zabezpieczonych placach i parkingach.

W ramach XXIII Rally Wyszków odbył się także festyn sportowo-rekreacyjny połączony z dniem wychowania komunikacyjnego. Jak co roku, drugiego dnia rajdu, samochodowe umiejętności odbywające się przy ul. Sowińskiego w Wyszkowie mogli podziwiać nie tylko wyszkowianie i mieszkańcy powiatu ale także goście i zawodnicy.

Jednym z nieodłącznych elementów Rally Wyszków jest samochodowa parada uczestników i gości oraz upamiętnienie obrońców września 1939 r. 4 października 2020 r. pod pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ulic Sowińskiego i Pułtuskiej kwiaty złożyli także przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego - przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak i radna Iwona Wyszyńska.

O Puchar Starosty rywalizowało niemal 40 drużyn. Miejsce pierwsze zajął Adam Świderski (Audi S1), na miejscu drugim uplasowała się drużyna w składzie Paweł Budzik (kierowca) i Łukasz Budzik (pilot), na miejscu trzecim Mateusz Cierepski (kierowca) i Damian Cierepski (pilot.)
Uroczystego wręczenia nagród dla laureatów Super Próby o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego dokonał Witold Prószyński, prezes Auto Koło Centrum, które było głównym organizatorem wydarzenia oraz przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak.

Impreza corocznie gromadzi wielu uczestników i amatorów szybkiej i wyczynowej jazdy. Niewątpliwie ma wymiar społeczny, służy nie tylko doskonaleniu umiejętności jazdy samych uczestników ale także obserwatorów. Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wyszkowskiego.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 162 razy.

Copyright

© 2012 - 2020 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14