Aktualności

Razem dla Norwida - podpisanie listu intencyjnego w sprawie upamiętnienia 200. rocznicy urodzin wieszcza

Data umieszczenia:

List podpisali przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego, Powiatu Wołomińskiego, Powiatu Węgrowskiego, Gminy Zabrodzie, Gminy Wyszków, Gminy Dąbrówka, Gminy Strachówka, Gminy Łochów i Fundacji Museion Norwid.

Przygotowywania do upamiętnienia 200. lecia urodzin Norwida wystartowały. Powiat Wyszkowski wraz z 7 samorządami i Fundacją Museion Norwid podpisali porozumienie dotyczące wspólnych obchodów rocznicy urodzin Cypriana Norwida.

W związku z przypadającą w 2021 roku 200. rocznicą urodzin Cypriana Norwida starosta Jerzy Żukowski oraz wicestarosta Leszek Marszał podpisali wraz z przedstawicielami 7 innych samorządów oraz Fundacją Museion Norwid list intencyjny w celu wspólnego upamiętnienia tego wielkiego wieszcza doby romantyzmu. Osoba artysty dla mieszkańców powiatu wyszkowskiego ma wyjątkową wartość. Cyprian Norwid, uznawany za ostatniego z czterech najwybitniejszych polskich poetów doby romantyzmu, urodził się 24 września 1821 roku we wsi Laskowo-Głuchy, mieszczącej się obecnie w Gminie Zabrodzie w Powiecie Wyszkowskim. Dużą część swojego dzieciństwa spędził w majątku w Dębinkach.

Na mocy listu jego sygnatariusze przygotują szereg uroczystości naukowych, kulturalnych i sportowych, które godnie upamiętnią Norwida. Sygnatariusze zobowiązali się również do powołania komitetu organizacyjnego obchodów. Każdy z samorządów podejmie też działania do przyjęcia stosownych stanowisk w sprawie upamiętnienia rocznicy urodzin wieszcza oraz ustanowienia roku 2021 rokiem powiatowo-gminnych Obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida. Strony listu zadeklarowały również gotowość podjęcia współpracy z innymi instytucjami państwowymi, jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi i jednostkami organizacyjnymi, dla których samorządy są organami prowadzącymi.

Spotkanie samorządowców z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju odbyło się na popularnej platformie Teams. Uczestniczyła w nim także Senator RP Maria Koc. W najbliższych dniach samorządowcy rozpoczną cykl spotkań, które pozwolą zbudować kalendarz imprez.

Więcej zdjęć tutaj

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 135 razy.

Copyright

© 2012 - 2020 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14