Aktualności

Od 1 lutego nowe połączenia autobusowe w Powiecie Wyszkowskim!

Data umieszczenia:

Dwie linie użyteczności publicznej, których organizatorem jest Powiat Wyszkowski ruszają już 1 lutego 2021 r. (poniedziałek). Autobusy będą kursować na trasach Wyszków-Brańszczyk-Udrzyn oraz Wyszków-Rząśnik. Od 1 marca 2021 r. planowane jest uruchomienie także dwóch kolejnych połączeń pomiędzy Wyszkowem a miejscowościami położonymi w Gminie Somianka.

Foto
.


Od 1 lutego 2021 r. uruchomione zostają dwie linie autobusowe, których organizatorem jest Powiat Wyszkowski, na trasach:

1. Linia nr 1435 02U o długości 35 km na trasie : Udrzyn – Brańszczyk – Wyszków (przez Porębę, Budykierz, Knurowiec, Niemiry, Trzciankę i Ojcowiznę),

2. Linia nr 1435 03U o długości 25 km na trasie Rząśnik- Wyszków (przez Dąbrowę, Komorowo, Wielątki, Leszczydół Stary i Olszankę).


Linie autobusowe będą kursować od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) nawet w wakacje oraz inne dni wolne od nauki szkolnej jak ferie zimowe czy świąteczne. Dzięki temu korzystać z nich będą mogli wszyscy mieszkańcy, nie tylko młodzież dojeżdżająca do wyszkowskich szkół średnich.

Głównym bodźcem do podjęcia się zorganizowania linii użyteczności publicznej na terenie powiatu wyszkowskiego była chęć ochrony naszych mieszkańców przed wykluczeniem komunikacyjnym i brakiem możliwości przemieszczania się środkami komunikacji publicznej w związku z aktualnym stanem epidemicznym w kraju - mówi Joanna Mielcarz, Naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Wzięliśmy też po uwagę sygnały mieszkańców, które docierały do samych przewoźników, gmin a także i do naszego urzędu. Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników Wydziału Komunikacji złożyliśmy wniosek do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie 4 linii komunikacyjnych. Z końcem roku otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania i dzięki temu możemy uruchomić nasze linie- podsumowuje naczelnik Mielcarz.

Utworzenie siatki linii użyteczności publicznej nie byłoby możliwe gdyby nie atrakcyjne wsparcie dla samorządów oferowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie nie wyższej niż 3,00 zł do jednego wozokilometra, które przewidziane jest do końca 2021 r. Na liniach będą obowiązywały ulgi wynikające z ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Projektowanie przebiegu poszczególnych linii zostało na każdym etapie uzgadniane z gminami, które będą także współfinansowały ich działalność.

Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów dostępne są na stronie www.powiat-wyszkowski.pl i BIP powiatu wyszkowskiego w zakładce „System Informacji dla Pasażera” oraz na wszystkich przystankach.

Uruchomienie linii pomiędzy Wyszkowem a Gminą Somianka zaplanowano od 1 marca 2021.

Rozkład jazdy linii 1435 02 U na trasie Udrzyn-Brańszczyk-Wyszków przez Porębę, Budkierz

Rozkład jazdy linii 1435 03 U na trasie Rząśnik-Wyszków przez Komorowo

SYSTEM INFORMACJI DLA PASAŻERA

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 687 razy.

Copyright

© 2012 - 2020 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14