Aktualności

Kto jest autorem kartek wielkanocnych Powiatu Wyszkowskiego?

Data umieszczenia:

W tym roku kartki świąteczne Powiatu Wyszkowskiego ozdobiły wyjątkowe obrazy, wyłonione w konkursie plastycznym. Mamy nadzieję, że nasze życzenia dotarły już do adresatów. Chcemy dziś nieco lepiej przedstawić artystki, których prace przyozdobiły nasze wielkanocne pocztówki.

Foto
autor: Julia Ochmańska


Obraz przedstawiający Sanktuarium Świętego Idziego w Wielkanocnej odsłonie namalowała Julia Ochmańska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Julia ma 18 lat i od dziecka uwielbia rysować, należy do Zespołu Pieśni i Tańca Wyszków, od 2012 roku uczęszcza także na zajęcia plastyczne w WOK Hutnik. Do udziału w konkursie, zachęcił ją Pan Konrad Wróbel, który prowadzi zajęcia w wyszkowskim liceum, udzielając przy tym wielu cennych wskazówek. Jak mówi Julia - „ Czerpię radość z moich pasji i staram się je rozwijać. Pracę konkursową tworzyłam kilka dni, zaczynając od szkicu, aż do ostatnich poprawek. Podchodząc do tematu chciałam przedstawić prawdziwy sens Świąt Wielkiej Nocy”. Wyjątkowa praca Julii namalowana jest farbami akrylowymi na płótnie w formacie A3.

Foto
autor: Paulina Karamuz

Drugą, wyjątkową pracę, przedstawiającą wielkanocne pisanki stworzyła Paulina Karamuz. Paulina jest absolwentką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie a od 2019 r. uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Lubi zajęcia plastyczne, dekorowanie przedmiotów użytkowych, posługuje się technikami decoupage, mozaiki i makramy. Pomysł na udział w konkursie zapoczątkowała kierownik WTZ. Prace związane z przygotowaniem kartki zapoczątkowało przeglądanie albumów o ziemi wyszkowskiej, dolinie Bugu i zapoznanie się z charakterystycznymi obiektami i symbolami gmin naszego powiatu. W ramach zajęć pracowni rękodzieła, wspólnie z instruktorem Paulina zdecydowała się na umieszczenie na pocztówce herbów gmin w formie pisanek. Technika akwarelowa, którą wykorzystała w swojej w pracy nie wymaga szczególnej precyzji, jednak dokładne odwzorowanie i pomalowanie herbów i gałązek wierzbowych trwało kilka godzin. Gałązki to odniesienie do wierzb porastających brzegi Bugu. Na pisankach widzimy kolejno herby gmin Długosiodło, Wyszków, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie i Brańszczyk.

Foto
autor: Aleksandra Pietruchowska

Trzecią kartkę ozdobiła wyłoniona w plebiscycie praca autorstwa Aleksandry Pietruchowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie. Wszystkie elementy pracy Ola stworzyła własnoręcznie a następnie wykleiła z nich świąteczny koszyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego składamy serdecznie podziękowania i gratulujemy ogromnej kreatywności i pomysłowości przy tworzeniu małych dzieł sztuki. Laureatom konkursu życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich wyjątkowych pasji.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 246 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14