Aktualności

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Data umieszczenia:

77 lat temu oczy całej Polski i Europy zwrócone były w stronę Warszawy. 1 sierpnia 2021 r. po raz kolejny Wyszków i cały Powiat Wyszkowski zatrzymali się, by oddać hołd Powstańcom Warszawskim, którzy heroicznie walczyli o wolną Ojczyznę.

Przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, harcerze, mieszkańcy Wyszkowa i Powiatu Wyszkowskiego zgromadzeni przy pomnikach Gloria Victis i Rajski Ptak upamiętnili tę szczególną dla Polaków rocznicę. Wycie syren, ryk silników i race, biało-czerwone flagi i kwiaty – tak już od kilkunastu lat wygląda Wyszków w „Godzinę W”.
Foto
.

W imieniu samorządu Powiatu Wyszkowskiego słowa do zebranych skierował Przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak – „Z szacunkiem i czcią oddajemy dziś na tym wyszkowskim ważnym miejscu hołd bohaterskim żołnierzom Powstania Warszawskiego, którzy 77 lat temu stanęli do nierównego boju o naszą stolicę (…) Jestem dumny, że mieszkańcy Powiatu Wyszkowskiego od wielu lat tak licznie gromadzą się w tym miejscu by upamiętnić wybuch powstania. Wielką radością naprawa mnie widok dzieci i młodzieży, którzy wspólni z rodzinami uczestniczą
w corocznych obchodach. Obecność Powstania Warszawskiego w naszej narodowej historii dziś i w przyszłości potrzebna jest także po to, abyśmy mieli zawsze trwałe postawy moralne naszego narodowego bytu – naszej narodowej wspólnoty, która była i jest z pokolenia na pokolenie wolnością naszego narodu. „Cześć i chwała bohaterom!”.
Foto
.

Foto
.

„Katechizm Polskiego Dziecka” autorstwa Władysława Bełzy wyrecytowali wspólnie Zastępca Burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska i Aleks Wrzesiński.
Foto
.

Tradycyjnie obecne na uroczystościach delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikami. Podobnie jak w ubiegłym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie zaprosiła mieszkańców powiatu na Plac Miejski by wspólnie śpiewać „(nie)zakazane piosenki”.
Foto
.

Wzruszający koncert z autorskimi aranżacjami wykonali muzycy orkiestry oraz lokalni artyści – zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, mieszkańcy powiatu. Zabrzmiały utwory takie jak „Dziś idę walczyć – Mamo!”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla”. Mieszkańcy otrzymali także specjalnie przygotowane na ten koncert śpiewniki
z tekstami wszystkich pieśni, które wykonano podczas występów.
Foto
.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii Facebook.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 731 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14