Aktualności

To będzie hala marzeń - podpisanie umowy na budowę hali sportowej przy CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie

Data umieszczenia:

Budowa hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie to największa inwestycja, którą będzie realizował samorząd Powiatu Wyszkowskiego na przestrzeni ostatnich lat. Na budowę tego obiektu od dawna czekały pokolenia uczniów, nauczycieli i cała społeczność naszego powiatu. 29 kwietnia 2022 r. podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych z firmą REMBUD Sp. z o.o. oraz na nadzór inwestorski, który będzie pełniła firma Józefa Sarosiek.

Foto
.

Sala gimnastyczna, którą teraz dysponuje szkoła powstała w 1962 roku. Obecnie korzysta z niej aż 842 uczniów, którzy kształcą się w 38 oddziałach. W szkole pracuje 93 nauczycieli w tym 8 wf-istów. Sala swoją świetność ma już dawno za sobą. Budowa nowej to z jednej strony marzenia a z drugiej duże wyzwanie.

Na uroczystości podpisania umowy obecni byli Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, przedstawiciele Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, radni Rady Powiatu w Wyszkowie, kadra nauczycielska i uczniowie CEZiU „Kopernik”, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie oraz przedstawiciele wykonawców: Prezes Zarządu spółki REMBUD Robert Fronczek i Wiceprezes Zarządu Grzegorz Dęby oraz Józef Sarosiek, którego przedsiębiorstwo będzie sprawować nadzór nad budową hali.
Foto
.

"Nie ma żadnej wątpliwości, że taka hala jest potrzebna, młodzież powinna mieć dobre warunki do ćwiczeń, szczególnie do budowania tężyzny fizycznej i ducha sportowego - jest to dziś szczególnie potrzebne" - do zebranych zwrócił się Premier Henryk Kowalczyk. "Dwa lata temu, rok temu, do mojego biura poselskiego przyjechał Pan Starosta, panie radne, Pani Teresa Czajkowska i Marzena Dyl i chciały jakby "zapalić" do tego pomysłu. Rzeczywiście w tamtym czasie środki finansowe były przeznaczone jedynie z Ministerstwa Sportu, wobec tego były to środki które bardzo mocno ograniczały możliwości Starostwa. Ale pojawia się kolejna możliwość, Polski Ład, na co wszyscy czekaliśmy. Tu starostwo nie musi dawać tak dużego udziału własnego, co jest niezwykle cenne i ważne." Premier Henryk Kowalczyk zaznaczył także, że montaż finansowy, to ogromna pomoc płynąca ze strony rządowej, która wsparła i wspiera wiele samorządowych inwestycji. "(...) Za 3 tygodnie samorządy pozyskają kolejne środki na inwestycje. Myślę, że przy takiej pomocy dużo łatwiej jest budować, choćby tak bardzo potrzebne obiekty jak ta sala sportowa." - podkreślił Henryk Kowalczyk. "(...) Życzę aby ta hala jak najszybciej powstała, i żeby sala dobrze służyła 8 nauczycielom wf-u, ale przede wszystkim młodzieży tutaj uczącej się. Wykonawcom życzę spokojnego wykonania tej inwestycji, władzom powiatu jak najszybszego oddania do użytku z pożytkiem dla Pani Dyrektor, pracowników i wszystkich uczniów tej szkoły."
Foto
.


Podczas uroczystości głos zabrał także Poseł na Sejm RP Maciej Górski - " Mieszkam po sąsiedzku, ale pamiętam Wyszków sprzed 20 lat, to był inny Wyszków. Myślę, że już teraz, a na pewno za kilka lat będzie można powiedzieć, że jest to obwarzanek Warszawy, i jeśli chodzi o infrastrukturę, poziom zabudowania ale czego wszystkim Państwu życzę i jeśli chodzi o poziom życia. I właśnie ta sala za prawie 18 mln złotych mam nadzieję do tego się przyczyni. (...)" Poseł Maciej Górski zaznaczył, że montaż finansowy zastosowany przy budowie hali to 3 duże rządowe programy, oraz że jego główny komponent, program Polski Ład, obejmuje bardzo szeroki katalog inwestycji. Zaznaczył, że samorządy głównie aplikują o budowę dróg, ale także o budowę kanalizacji i te wnioski cieszą się największą popularnością. Poseł w swojej wypowiedzi podkreślił także, że każdy samorząd jest inny, każdy zna swoje potrzeby, a rolą parlamentarzystów jest stworzenie takiego programu, który na nie odpowie.

Foto
.


Zarówno Wicepremier Henryk Kowalczyk jak i Poseł Maciej Górski podkreślili, jak dużą rolę w inwestycji pełnią środki pozyskane na budowę hali z rządowych programów Polski Ład, Sportowa Polska
i Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.
Środki zewnętrzne pozyskane na budowę hali to:
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych 1.267.958,00 zł
Program Sportowa Polska - 3.000.000,00 zł
Program Polski Ład - 11.263.500,00 zł
łącznie - 15.531.458,00 zł


Foto
.


- Cieszę się, że spotykamy się dziś w murach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” by symbolicznie rozpocząć jeden z najważniejszych projektów w historii szkoły. - powiedział Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski. - 60 lat temu sala w której jesteśmy z pewnością spełniała swoje zadanie, jednak z biegiem czasu, wzrostu liczby uczniów, tworzenia nowych oddziałów oraz nowych standardów kształcenia, powoli przestała spełniać oczekiwania. Dlatego też jednym z priorytetów inwestycyjnych tak ważnych dla mnie była budowa hali sportowej przy szkole, w której dziś jesteśmy. Obiektu nowoczesnego, w którym swoje pasje i sportowe ambicje będzie mogła realizować nie tylko młodzież ale także wszyscy mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Obiekt, który powstanie w miejsce tej małej sali stworzy wspaniałe warunki do uprawiania sportu, organizowania targów czy widowisk, będzie dostępny przede wszystkim dla uczniów ale także dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych czy grup artystycznych. Starosta Jerzy Żukowski podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, Wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi, radnym Rady Powiatu w Wyszkowie, członkom zarządu i pracownikom starostwa.

Projekt hali sportowej, założenia techniczne oraz funkcjonalność przedstawili Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego i Naczelnik Inwestycji i Dróg Publicznych Marek Markowski. Inwestycja warta niemal 18 mln złotych przewiduje budowę obiektu składającego się z hali sportowej i nowo projektowanego łącznika o łącznej kubaturze ponad 2 tys. m szesc. W części sportowej (płyta boiska) budynek ma być jednokondygnacyjny, zaś w części zaplecza i łącznika dwupiętrowy. Gmach hali ma być podzielony na dwie części: salę sportowo-widowiskową z boiskiem o wymiarach 26x45 m i zaplecze organizacyjno-techniczne o powierzchni prawie 500 m kw. W parterowej części mają być ulokowane m.in. szatnie i prysznice dla sportowców, pokoje trenerów i magazynki na sprzęt sportowy, a także pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze ma się znaleźć widownia na 260 miejsc siedzących, ogólnodostępne toalety dla kibiców, pomieszczenia rekreacyjne. W nowo powstałym łączniku pomiędzy obecnymi zabudowaniami a nową częścią ma się znaleźć strzelnica pneumatyczna 
z 6 stanowiskami. Płytę boiska za pomocą zasłon będzie można podzielić na 3 sektory, co spowoduje, że jednocześnie na hali będzie mogło ćwiczyć kilka grup osób. Budynek będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. wyposażenia hali będzie zastosowany wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, nagłośnieniowy i oświetleniowy. Oświetlenie hali, łącznie z oświetleniem boiska na płycie głównej, oparte będzie na technologii LED-owej, co wymiernie ograniczy zużycie energii elektrycznej. W projekcie przewidziano także montaż instalacji solarnej dla podgrzewania wody, co wiąże się ze znacznym obniżenie kosztów funkcjonowania obiektu.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Podczas uroczystości przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego : Starosta Jerzy Żukowski, Wicestarosta Leszek Marszał i Skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowy na roboty budowlane z spółką REMBUD z Przasnysza oraz z przedsiębiorstwem Józefa Sarosieka na nadzór inwestycji. Po podpisaniu umowy plac budowy poświęcił i pobłogosławił dziekan Dekanatu Wyszkowskiego ks. kan. Zdzisław Golan. Nie mogło zabraknąć także symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy przez Zarząd Powiatu, radnych, wykonawców, Dyrektor Szkoły Monikę Kluczek, nauczyciela wychowania fizycznego szkoły Marcina Rosińskiego i ucznia CEZiU.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Na uroczystość podpisania umowy występy sportowe przygotowała młodzież z CEZiU „Kopernik”. Z pokazem tańca nowoczesnego wystąpiła Oliwia Tolak, która jednocześnie jest tancerką Dziecięcej Rewii Sylaba. Pokaz żonglerki piłkarskiej zaprezentowali Jakub Cyrych i Michał Baranowski. Nie zabrakło także występów Oddziałów Przygotowania Wojskowego, którzy pod zujnym okiem Andrzeja Grajczyka i Moniki Lipki przygotowali pokaz sprawności i walki wręcz.

Foto
.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor CEZiU „Kopernik” Monika Kluczek - Dajemy uczniom silne korzenie… Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu hali, Panu Staroście, Panu Wicestaroście, Zarządowi Powiatu i Radnym, pracownikom starostwa, a dziś szczególnie dziękuję także swoim uczniom i nauczycielom.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane na terenie CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie. Obiekt powstanie w miejscu obecnej małej sali (zostanie rozebrana) i będzie połączony z budynkiem szkoły dwukondygnacyjnym łącznikiem. Kompleks będzie usytuowany wzdłuż ulicy Świętojańskiej, przy czym wejścia do gmachu hali będą znajdować się w łączniku (główne wejście od wewnętrznego dziedzińca szkoły oraz wejście
od ulicy Świętojańskiej). Na zewnątrz budynku ma powstać także parking z wjazdem od ulicy Matejki. 
Po zakończonych pracach otoczenie szkoły i skrzyżowania ulic Matejki i Świętojańskiej zmieni oblicze - z perspektywy wspomnianego zbiegu ulic budynek będzie można podziwiać w całej okazałości.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 247 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14