Aktualności

Pierwsza Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida

Data umieszczenia:

14 maja Muzeum Cypriana Norwida po raz pierwszy przyłączyło się do organizowanej w Polsce od blisko dwudziestu lat akcji „Noc Muzeów”. Tego dnia drzwi muzeum były otwarte dla wszystkich zwiedzających. Nie mogło także zabraknąć atrakcji dla dzieci i dorosłych!

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się plenerową praktyką jogi prowadzoną przez Bartosza Niedzielę. Równolegle, na terenie pałacowego parku odbyły się „Podchody z Norwidem. Grę polegającym na poszukiwaniu oraz rozwiązywaniu zagadek związanych z Cyprianem Norwidem przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się warsztaty muzyczno-plastyczne prowadzone przez Annę Wosek i Michalinę Derlicką. Młodzi artyści przy dźwiękach muzyki klasycznej szukali inspiracji w otoczeniu muzeum. Podczas „Ilustracji muzycznych” powstało wiele niezwykłych kreacji artystycznych.
Foto
.

O godzinie 18.30 goście mogli wysłuchać fragmentu bajki „Mały Książę” w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Do wspólnego czytania zaproszone zostały dzieci, rodzice, a także Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanna Bala, Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Ewa Michalik.
Foto
.

Wśród widzów znaleźli się mieszkańcy Dębinek, Gminy Zabrodzie, powiatu wyszkowskiego, samorządowcy Gminy Zabrodzie i Powiatu Wyszkowskiego, członkowie Fundacji Museion Norwid oraz zaproszeni goście.
Foto
.

Wydarzeniem wieczoru był spektakl plenerowy „Ocalony przez poezję” będący biografią Jerzego Kozarzewskiego ps. „Konrad”, dialogiem między żoną a mężem, opowiedzianą poprzez jego wiersze. Był prawnukiem Cypriana Norwida, poetą i żołnierzem. Wraz z żoną Magdaleną walczył w Powstaniu Warszawskim, później trafił do obozów w Oświęcimiu i Mauthausen. Żona poszukiwała go pisząc listy do obozów, a po odnalezieniu uratowała od kary śmierci.
Foto
.

W rolę Jerzego Kozarzewskiego wcielił się Marcin Kwaśny (baryton, recytacja),kreację jego żony Magdaleny stworzyła Klaudia Kwaśny (sopran). O oprawę muzyczną zadbał Patryk Górecki.
Foto
.

Za obecność podczas pierwszej Nocy Muzeów wszystkim uczestnikom podziękował Dyrektor Muzeum Cypriana Norwida Jacenty Matysiak.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 177 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14