Aktualności

Powróćmy do piękna w słowie i muzyce!

Data umieszczenia:

21 wybitnych wykonawców z całej Polski wzięło udział w 29. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.

Festiwal, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, gości i mieszkańców naszego powiatu, którzy 16 czerwca 2022 r. wypełnili salę widowiskową WOK „Hutnik”. W eliminacjach do finałowej gali wzięło udział aż 351 utworów nadesłanych przez 118 wykonawców, Oceny 21 występów na żywo podjęło się jury w składzie: Krzysztof Heering, Anna Jurksztowicz, Aleksander Nowacki, Ryszard Poznakowski i Paweł Sztompke. Głównym organizatorem festiwalu jest Prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

Od wielu lat wśród wykonawców finałowej gali wyłaniani są laureaci nagród przyznawanych Starostę Powiatu Wyszkowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu w Wyszkowie. W tym roku Nagrodę Starosty otrzymała Kinga Rutkowska za wykonanie piosenki „Na kulawej naszej barce” Seweryna Krajewskiego, zaś nagrodę Przewodniczącego Rady otrzymał Filip Rychcik za wykonanie piosenki Krzysztofa Krawczyka „Życia mała garść”. Nagrody wręczyły członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Teresa Czajkowska i Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Ewa Michalik.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

Głównym laureatem festiwalu został Michał Kaczmarek za wykonanie piosenki Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”. Nagrodę główną w wysokości 10 tyś. zł ufundował przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Gliński.
Foto
.

Za wykonanie tego utworu duet Serafińska&Bauer Show (akompaniament Paweł Filipek) otrzymał nagrodę prezesa ZAiKS Janusza Foglera w wysokości 4000 zł, nagrodę Grand Prix SAWP i 1000 euro od prezesa Ryszarda Poznakowskiego zdobył Filip Rychcik, natomiast erca widzów podbił 15-letni Jakub Rogala, który otrzymał nagrodę publiczność za prezentację piosenki „Wakacje z blondynką”.
Foto
.

Nagrodę Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka otrzymał kwartet „What’s up” za wykonanie piosenki „Tyle wdzięku” z repertuaru Danuty Rinn. W imieniu Wicepremiera nagrodę wręczyła Teresa Czajkowska.
Foto
.

Po części finałowej na scenie wystąpiła Anna Jurksztowicz, piosenkarka znana m.in. z utworów „Stan pogody”, „Na dobre i na złe”, „Diamentowy kolczyk” i wielu innych.
Foto
.

Jak co roku nagrody ufundowały także gminy Wyszków, Brańszczyk, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie, Dąbrówka i Obryte, ZAiKS, europoseł Jarosław Kalinowski, partnerzy festiwalu i sponsorzy. Od wielu lat uczestnicy festiwalu prezentują najwyższy poziom artystyczny, który mamy okazję podziwiać podczas uroczystych gal finałowych w Wyszkowie. Dzięki organizatorom i wykonawcom najpiękniejsze utwory polskich legendarnych twórców mają swoje święto właśnie w naszym powiecie. Wszystkim uczestnikom festiwalu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze muzycznej a organizatorom składamy wyrazy uznania za przygotowanie tego wyjątkowego przedsięwzięcia!

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 61 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14