Aktualności

Powiat Wyszkowski pozyskał kolejne środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego!

Data umieszczenia:

Przebudowa drogi powiatowej Nowa Pecyna – Długosiodło oraz remont sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie – to właśnie te dwie inwestycje Powiat Wyszkowski zrealizuje przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Foto
.

15 lipca 2022 r. w Sypniewie podpisano umowy na dofinansowanie ww. zadań na łączną kwotę 319 tys. 250 zł.W imieniu Powiatu Wyszkowskiego umowę na dofinansowanie realizacji ww. zadań podpisali Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Wicestarosta Leszek Marszał i Skarbnik Powiatu Anna Anuszewska. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

200 tysięcy złotych samorząd województwa przeznaczył na przebudowę drogi powiatowej nr 4402W na odcinku Nowa Pecyna-Długosiodło (etap I). W ramach zadania przebudowanych zostanie 525 m drogi, na której pojawi się nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym, w zakres prac wejdzie także modernizacja poboczy, rowów i zjazdów. Realizacja inwestycji znacznie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierowców, szczególnie w okresie prac rolnych podczas mijania się dużych maszyn rolniczych. Przewidywany całkowity koszt przebudowy I etapu drogi to ponad 413 tys. złotych, z czego 200 tys. złotych to dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Na remont sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Wyszkowie w ramach programu „Mazowsze dla sportu” Powiat Wyszkowski pozyskał dofinansowanie w kwocie 119 tys. 250 złotych. Inwestycja swoim zakresem obejmuje cyklinowanie podłogi sali gimnastycznej wykonanej z klepki drewnianej dębowej, malowanie linii sportowych boisk, zakup wykładziny ochronnej na podłogę sali sportowej, naprawę i malowanie ścian oraz naprawę wyciszenia akustycznego. Materiały, które będą użyte podczas remontu posiadają atesty techniczne i spełniają obowiązujące normy jakości dla tego typu obiektów sportowych przeznaczonych do masowego wykorzystania przez społeczność lokalną. Przewidywany całkowity koszt realizacji zadnia to 159 tys. złotych, z czego aż 75% to środki pochodzące z dofinansowania.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 94 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14