Aktualności

Kolejne staże zagraniczne

Data umieszczenia:

W dniach od 06 do 10 listopada 2017r. grupa dwunastu nauczycieli przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym do Barcelony, który zorganizowany został w ramach projektu „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli”. Organizacją partnerską zagranicznego doskonalenia była firma „Espamob”.

Doskonalenie miało formę job shadowing. Polegało na obserwacji pracownika na stanowisku pracy, asystowaniu podczas świadczonych usług oraz samodzielnym ich wykonywaniu. Miejscem doskonalenia były renomowane hiszpańskie restauracje: Can Cortada, Can Travi i Lasarte, pięciogwiazdkowy Hotel Monument, czterogwiazdkowy Hotel Condes de Barcelona, a także firma graficzna - Bramona. Realizacja działań w ramach job shadowing przebiegała zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Lasarte jest restauracją specjalizującą się w kuchni molekularnej, jej menu oparte jest na produktach regionalnych. Posiada renomowane odznaczenie w świecie kulinarnym - 3 gwiazdki Michelin, przyznawane co roku za walory smakowe i estetyczne potraw. Hiszpańskie restauracje specjalizują się głównie w daniach z owoców morza i ryb. Pracownicy chętnie nawiązali kontakt z uczestnikami projektu, którzy asystowali im podczas realizacji zamówień, obserwowali pracę kucharzy i kelnerów, poznawali smaki kuchni katalońskiej.
Hotele Monument i Condes de Barcelona położone są w samym sercu modernistycznej Barcelony, przy eleganckiej ulicy Passeig de Gràcia. Nauczyciele odbywający job shadowing w hotelach mogli pogłębić wiedzę i umiejętności z zakresu pracy w recepcji zakładu hotelarskiego oraz poznać hiszpańskie standardy w zakresie house – keepingu, obowiązujące w tego typu placówkach.
Firma Bramona działa na rynku od 50 lat i ma ogromne doświadczenie w druku cyfrowym. Doskonalenie w tym miejscu pozwoliło nauczycielowi poznać niestandardowe rozwiązania w tworzeniu produktów reklamowych dla klientów, a także zaobserwować, jakie cechy posiada profesjonalny pracownik takiego przedsiębiorstwa.
Nad realizacją programu job shadowing w poszczególnych firmach czuwali doświadczeni tutorzy. Atmosfera w trakcie doskonalenia była przyjazna a hiszpańscy gospodarze okazali się bardzo gościnni i sympatyczni. Chętnie udzielali informacji oraz wskazówek. W międzynarodowym środowisku pracy nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z hiszpańskim modelem pracownika, a także z potrzebami europejskiego rynku pracy. W trakcie szkolenia poznali stanowiska pracy i zakres obowiązków poszczególnych pracowników. Językiem komunikacji był głównie język angielski. Projekt zakładał rozwój umiejętności językowych, w tym naukę podstaw języka hiszpańskiego.
Nauczyciele zrealizowali również zaplanowany program kulturowy. W czasie wolnym zwiedzili wiele zabytków Barcelony, w tym słynne budowle Gaudiego: katedrę Sagrada Familia, Park Guell, kamienice Casa Mila i Casa Batllo, odwiedzili również tętniącą życiem ulicę La Rambla.
Poprzez udział w mobilności uczestnicy rozwinęli umiejętności analityczne i praktyczne, interpersonalne i społeczne, wzrosły ich zdolności emocjonalne oraz świadomość i ekspresja kulturowa. Nauczyciele poszerzyli również sieć profesjonalnych kontaktów zawodowych. Niewątpliwie zdobyte w trakcie doskonalenia umiejętności i doświadczenia będą bardzo przydatne w ich działaniach zawodowych, a w przyszłości wpłyną na jakość pracy szkoły.
Uczestnicy hiszpańskiej mobilności na zakończenie otrzymali od Partnera certyfikaty potwierdzające odbyte szkolenie oraz dokument Europass - Mobilność, wydany przez Krajowe Centrum Europass. Nad prawidłowym przebiegiem działań projektowych czuwali: dyrektor szkoły – Marian Popławski, a także koordynator projektu, wicedyrektor – Elżbieta Mańko. Kierowanie wyjazdem powierzono przewodniczącej Zespołu ds. projektów - Bogusławie Pawelskiej – Kozon.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


/Źródło: Zespół Szkół Nr 1 im Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie/

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

  • Foto 1
  • Foto 2
STAROSTWO POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00
wszystkie wydziały czynne są w godz. 8.00-16.00
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (czynny 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 327 razy.

Copyright

© 2012 - 2014 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)