Aktualności

Samorządowe spotkanie wigilijne

Data umieszczenia:

Organizowanie powiatowo-gminnej wigilii to tradycja. Spotykają się na niej nie tylko przedstawiciele lokalnych samorządów, radni powiatowi oraz gminni, ale także dyrektorzy jednostek podległych powiatowi i gminie, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń oraz zaproszeni goście. Tak było i w tym roku. 15 grudnia br. w hali WOSiR odbyło się samorządowe spotkanie wigilijne.

Uroczystość poprowadziła Edyta Wittich. Tuż po powitaniu gości minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole, samorządowców, którzy odeszli w ostatnim roku.

Zabierając głos Starosta Powiatu Wyszkowskiego zwrócił się do zgromadzonych gości słowami:
- Zbliżające się święta, są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka, obdarowywać ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Wigilia to niepowtarzalny wieczór. Niech trwa w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia.
(…) Niech te Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich radosne. Abyśmy w tej uroczystej i podniosłej scenerii Świąt odkryli głębokie pragnienie pokoju, pokoju dla nas samych dla naszych bliskich i wszystkich ludzi. Aby Jezus, który w pełni człowieczeństwa narodził się w Betlejem, obdarzył nas wszystkich pragnieniem pozyskania choć jedynie małej cząstki tej prawdy dla siebie.

Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło również występów artystycznych. W uroczysty, świąteczny nastój wszystkich zgromadzonych prowadził koncert polskich kolęd w wykonaniu Chóru Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie, pod kierownictwem Tomasza Śnieżaka.

Piękne stoły i dania na Wieczerzę Wigilijną zostały przygotowane przez Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu przy pomocy jednostek organizacyjnych powiatu. Obsługę kelnerską zapewnili uczniowie z Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie pod kierunkiem Eweliny Sieńkowskiej i Agnieszki Szczesnej.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Więcej zdjęć w Galerii foto

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

  • Foto 1
  • Foto 2
STAROSTWO POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00
wszystkie wydziały czynne są w godz. 8.00-16.00
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (czynny 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 566 razy.

Copyright

© 2012 - 2014 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)