Aktualności

Porozumienie pomiędzy Skłodowską a Quad/Graphics

Data umieszczenia:

W dniu 21 lutego 2018 r. została zawarta umowa partnerska między Zespołem Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie a Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. w Wyszkowie. Porozumienie będzie regulowało współpracę w zakresie funkcjonowania klasy patronackiej Szkoły Branżowej I Stopnia w największej firmy w powiecie wyszkowskim.

Warto podkreślić, że dzięki umowie, szkoła otrzyma merytoryczne i materialne wsparcie przez firmę patronacką, dostęp uczniów do nowoczesnych technologii, realizację praktyk zawodowych uczniów Technikum Nr 1 a także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Pracodawcy – czyli Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. w Wyszkowie – umowa umożliwi redukcję kosztów pozyskiwania nowych pracowników, wpłynie w bezpośredni sposób na program kształcenia, uwzględniający specyfikę firmy. Firma zyska pracowników gotowych do natychmiastowego podjęcia pracy na oferowanych im stanowiskach, bez konieczności długotrwałego okresu adaptacji i ich doszkalania. Patronat nad klasą pozwoli uczniom na zdobycie kompetencji zawodowych.

Złożenie podpisów na stosownych dokumentach poprzedziły wystąpienia, w czasie których mówcy podkreślali istotną rolę dotychczasowej współpracy szkoły i firmy Quad/Graphics. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, Marian Popławski przedstawił specyfikę kształcenia szkoły, podkreślając ogromny wkład placówki w rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie wyszkowskim. W tym roku przypada bowiem 70 lecie powstania szkoły. Tomasz Kędziora zaprezentował swoją firmę, która od początku istnienia mocno wspiera proces edukacyjny w Wyszkowie. Quad/Graphics umożliwia uczniom poznanie zakładu pracy, organizuje konkursy, stypendia i wspiera inicjatywy mające na celu rozwój młodych ludzi. Tomasz Hoppe zauważył, że największy zakład w Wyszkowie od lat współpracuje ze „Skłodowską” umożliwiając wycieczki klas po liniach produkcyjnych czy organizując praktyki i staże zawodowe. Podkreślił, że nie tylko absolwenci Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych mogą znaleźć zatrudnienie w firmie ale także pozostałych kierunków w innych działach tego przedsiębiorstwa. Poproszony o zabranie głosu Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski podkreślił rangę współpracy szkoły z Quad/Graphics. Utworzenie klasy patronackiej niewątpliwie uatrakcyjni ofertę kształcenia zawodowego.
Szkolny doradca zawodowy, Katarzyna Zglinicka w swojej prezentacji udowodniła, że ZS 1 i Quad/Graphics znają się nie od dzisiaj. Przywołała wiele wspólnych spotkań i przedsięwzięć . Młodzież ze „Skłodowskiej” z powodzeniem włącza się w różnego rodzaju konkursy i inicjatywy organizowane przez zakład pracy. Wielu uczniów odbywało staż i praktyki zawodowe w tym miejscu a inni, już absolwenci, zasilają kadrę Quad/Graphics.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


/Źródło: Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie/

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

  • Foto 1
  • Foto 2
STAROSTWO POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00
wszystkie wydziały czynne są w godz. 8.00-16.00
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (czynny 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 402 razy.

Copyright

© 2012 - 2014 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)