Aktualności

Powiat Wyszkowski wspiera Dziedzictwo Kulturowe Rybołówstwa

Data umieszczenia:

W dniu 23 marca 2018 r została zawarta umowa o dofinansowanie operacji własnych Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński pn. „Powiatowe Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym” w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze".

Foto
.


Kwota dofinansowania: 299 979,00 zł w tym współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR)wynosi : 254 982,15 zł
Całkowita wartość projektu: 567 391,41 zł
Operacja będzie realizowana do 30 listopada 2018 r.

Celem operacji jest podniesienie atrakcyjności turystycznej obszaru Lokalnej Grupy Działania Zalewu Zegrzyńskiego poprzez stworzenie lokalnego produktu turystycznego obejmującego utworzenie Powiatowego Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym wraz z infrastrukturą towarzyszącą i budową ciągów pieszych.

„Powiatowe Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym” przeznaczone jest na użytek publiczny w miejscowości historycznie i terytorialnie związanej z działalnością rybacką. Ma na celu rozpowszechnianie wiedzy i informacji na temat rybactwa, znaczenia dla gospodarki i ochrony środowiska zarówno wśród uczniów i uczennic szkół i placówek oświatowych (Zespół Szkół Nr 1 w Wyszkowie im. Marii Skłodowskiej-Curie kształcących w zawodach - technik gastronomii i hotelarstwa jaki dorosłych w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.

Będzie służyło promocji zawodów wykorzystujących lokalne produkty (świeże ryby z czystych wód obszaru Lokalnej Grupy Działania Zalewy Zegrzyńskiego, umożliwi także podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w sektorze rybołówstwa na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju. Centrum będzie pełniło funkcję integracji społecznej lokalnej, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, młodzieży, uczniów, osób pracujących, niepracujących, seniorów a także turystów. Zostanie m. in. wyposażone w gabloty z rysunkami i opisami gatunków ryb, tablicę interaktywną z projektorem, mobilne zestawy nagłośnieniowe oraz zestawy wędkarskie.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

  • Foto 1
  • Foto 2
STAROSTWO POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00
wszystkie wydziały czynne są w godz. 8.00-16.00
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (czynny 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 235 razy.

Copyright

© 2012 - 2014 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)