Maraton dyscyplin sportowych w hali „Kopernika”.

Data: 12.12.2023 r., godz. 08.40    257
Zima na dworze a w hali temperatura sięgała zenitu. A to wszystko za sprawą rozegranych meczy w koszykówkę i piłkę siatkową. Ciekawostką był również pokaz uwielbianego w USA Pickleballa.

Mecz Wilki Radzymin (III liga) vs. Wyszkowska Reprezentacja Kosza

Towarzyski mecz koszykówki zainaugurował sportowe wydarzenia w nowej hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie. Wieczorem, 29 listopada 2023 r., sportowych emocji dostarczyli zawodnicy Wyszkowskiej Reprezentacji Kosza i drużyna Wilki Radzymin (III Liga). W skład wyszkowskiej drużyny weszli: Marcin Kordowski, Daniel Szczerba, Aleksander Augustynik, Mateusz Pieńkosz, Przemysław Stryjek, Marcin Piechociński, Rafał Piotrowski, Marcin Kalisz, Dariusz Kosiorek, Michał Kordyszewski, Jarosław Krawczyk, Jakub Jakutowicz oraz Bartek Szymański. Dwóch mieszkańców naszego powiatu grało w barwach drużyny przeciwnej - Wilki Radzymin - jako wspomagający: Jakub Wasilewski i Dominik Szymański. Towarzyski mecz na nowym obiekcie zakończył się zwycięsko dla gospodarzy. Wyszkowska Reprezentacja Kosza – Wilki Radzymin 65:62 (19:6, 12:20, 13:16, 21:20). Mecz był bardzo wyrównany, dostarczył wiele wrażeń i emocji kibicom obu drużyn.

DSC_0208.jpg (72 KB)DSC_0120.jpg (61 KB)DSC_0167.jpg (68 KB)

DSC_0187.jpg (70 KB)DSC_0148.jpg (60 KB)

Czym jest Pickleball?

Pickleball to najdynamiczniej rozwijająca się gra na świecie, szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, gdzie uprawia ten sport ok. 40 mln mieszkańców. Jest to mieszanka tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona. Mecze można rozgrywać w singla lub debla, zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką. Jeden set jest rozgrywany do 11 punktów, które liczone są tylko przy swoim serwisie. Pickleball to dyscyplina nie wymagająca specjalnego zaplecza, można wykorzystać każdy twardy kawałek placu, parkingu. Na betonie czy asfalcie, kredą można narysować kort i cieszyć się grą. W piątek, 1 grudnia 2023 r. na nowej hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie, odbyły się pokazy i treningi tej dyscypliny. Udział w treningach wzięli uczniowie „Kopernika” i amatorzy tej nowej rozwijającej się dyscypliny. Partnerami wydarzenia byli Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyszkowie i Polska Federacja Pickleballa. Mamy nadzieję, że Pickleball w Wyszkowie szybko znajdzie swoich zwolenników i sympatyków.

10-DSC_1109.jpg (53 KB)1-DSC_1026.jpg (75 KB)5-DSC_1077.jpg (66 KB)15-DSC_1179.jpg (82 KB)17-DSC_1193.jpg (64 KB)

Mecz KS Camper Wyszków vs. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

Sobota, 2 grudnia 2023 roku, należała do miłośników i fanów piłki siatkowej. Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej gościło siatkarzy KS Camper Wyszków i UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki. Rozgrywki uważnie obserwował gość specjalny - Paweł Zagumny Mistrz Świata z 2014 roku. Gospodarze zagrali na wysokim poziomie. Podopieczni Karola Kościńskiego potrafili wykorzystać każdą okazję i nieuwagę przeciwnika. Drugi set i następne sety, kiedy to obie drużyny narzuciły tempo i zaczęła się ostra walka, kibice oglądali na stojąco. Losy meczu do samego końca były zagadką dostarczając ogromnych emocji kibicom, którzy wspierali „swoich”. Rywalizacja zakończyła się wygraną gości, ale ostatecznie zespoły podzieliły się punktami, a mecz zakończył się następującym wynikiem:

KS Camper Wyszków – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:3 (25:19, 24:26, 22:25, 25:17, 13:15)

Niespodzianką wieczoru było nagrodzenie osób oddanych i kochających mazowiecką siatkówkę. Wyróżnienie przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym na przestrzeni ostatnich lat, trenerom, sędziom, zawodnikom, działaczom, którzy popularyzują siatkówkę na Mazowszu. Medale pamiątkowe odebrali: prezes Klubu Sportowego Camper Robert Czyżak, Starosta Wojciech Kozon, Trener Lech Przychodzień, Wicestarosta Leszek Marszał, Sebastian Wójcik, Paweł Knochowski.

Fot. Camper Wyszków

CAMPER.jpg (84 KB)