Porozmawiajmy o powiecie - wykład i dyskusja z okazji 25-lecia Powiatu Wyszkowskiego

Data: 13.03.2024 r., godz. 18.30    463
O historii, teraźniejszości ale także i o przyszłości samorządu powiatowego rozmawialiśmy wczoraj podczas spotkania zorganizowanego wspólnie z Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku w ramach obchodów 25-lecia Powiatu Wyszkowskiego!

Wykład pt. „Samorząd terytorialny jako instytucja władzy publicznej” wygłosił prorektor uczelni, dr Henryk Goryszewski. Następnie głos zabrali goście, którzy w dyskusji opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pracy w samorządzie powiatowym a także o wyzwaniach, z którymi dziś zmierzają się powiaty. Omówiono historię powstawania samorządów po reformie administracyjnej ale także sposób finansowania zadań realizowanych przez powiaty, możliwości współpracy międzypowiatowej czy działań powiatów na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i mieszkańców. W rozmowie wzięli udział Stanisław Jastrzębski, pierwszy Starosta Powiatu Wyszkowskiego w latach 1998-2002, obecnie Wójt Gminy Długosiodło, Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki, Robert Roguski, przewodniczący Komisji Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w Powiecie Wołomińskim, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał i dr Henryk Goryszewski. Debatę poprowadził Rafał Jaźwiński.

Podczas spotkania obecni byli Przewodnicząca Rady Powiatu w Wyszkowie Ewa Bartosiewicz wraz z radnymi, przedstawiciele lokalnych samorządów gminnych, przedstawiciele Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, pracownicy samorządowi, młodzież szkolna i wielu mieszkańców naszego powiatu.

Spotkanie zakończyła wystawa „Wizje i rzeczywistość” – prace zaprezentowała Galeria Sotto 63 z siedzibą w Warszawie.

Pełna fotorelacja - kliknij by obejrzeć zdjęcia