„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe

Data: 20.03.2024 r., godz. 09.40    428
23 uczniów podjęło wyzwanie wykazania się swoją wiedzą pożarniczą podczas eliminacji powiatowych XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

23 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV (9 uczniów), II grupa wiekowa uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII (14 uczniów) sprawdziło swoją wiedzę pożarniczą podczas XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap powiatowy Turnieju odbył się 14 marca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

straż (8).jpg (345 KB)

Eliminacje powiatowe przeprowadziła komisja w składzie: przewodniczący - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie Sławomir Pietrzak, sekretarz - Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wyszkowie Przemysław Czuper oraz członek - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Stanisław Dymek.

straż (4).jpg (282 KB)

Laureaci eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

1 miejsce – Anna Wyrąbek (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach)

2 miejsce – Wojciech Kustra (Szkoła Podstawowa w Długosiodle)

3 miejsce – Wojciech Sadowski (Szkoła Podstawowa w Adelinie)

straż (31).jpg (344 KB)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII):

1 miejsce – Eryk Zawadzki (Szkoła Podstawowa w Trzciance)

2 miejsce – Karol Małaszek (Szkoła Podstawowa w Dębinkach)

3 miejsce – Paweł Marszał (Szkoła Podstawowa w Trzciance)

straż (42).jpg (346 KB)

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zostali nagrodzeni dyplomami, podziękowaniami oraz nagrodami rzeczowymi i materiałami promocyjnymi powiatu.

Podziękowania wręczał Wojciech Kozon (Starosta Powiatu Wyszkowskiego), Sławomir Pietrzak (Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie), Adam Mróz (Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Wyszkowie), Przemysław Czuper (Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wyszkowie) oraz Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Stanisław Dymek. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.

Dzięki uprzejmości Strażaków z KPPSP w Wyszkowie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli także możliwość zwiedzenia garażu jednostki oraz zapoznania się ze sprzętem strażackim.

straż (10).jpg (415 KB)

Za naszych reprezentantów będziemy trzymać podczas eliminacji wojewódzkich XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

Pełna galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.