Nowy sprzęt komputerowy dla szkół w ramach programu "Cyfrowy Powiat"

Data: 03.03.2023 r., godz. 16.30    190
Dzięki realizacji projektu do szkół prowadzonych przez powiat trafił nowoczesny sprzęt komputerowy o łącznej wartości ponad 222 tys. złotych!

Dzięki realizacji projektu „Cyfrowy Powiat” nowoczesny sprzęt komputerowy trafił do placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Wyszkowski. 33 komputery All-In-One, 8 laptopów, serwer, serwer NAS, 23 licencje EDU Office 2021 Standard, o łącznej wartości 222 tys. złotych, trafiło na wyposażenie nowych pracowni komputerowych, które w ostatnich dniach odwiedzili Starosta Wojciech Kozon i Wicestarosta Leszek Marszał.

DSC_0067.JPG (5.82 MB)Symboliczne otwarcie nowej pracowni informatycznej w SOSW im. M.Konopnickiej

Zakupiony w ramach projektu sprzęt Powiat Wyszkowski przekazał:

- do I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie 18 komputerów stacjonarnych All-In-One oraz serwer

- do Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie 
15 komputerów stacjonarnych All-In-One, 2 laptopy, oraz oprogramowanie Office 2021 Standard PL MOLP LTSC – licencja EDU oraz 1 pamięć dyskową do archiwizowania dokumentów szkoły i gromadzenia multimedialnych pomocy dydaktycznych,

- do Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku 6 laptopów oraz oprogramowanie Office 2021 Standard PL MOLP LTSC – licencja EDU.

W trakcie ferii zimowych dyrektorzy placówek oficjalnie odebrali zakupiony sprzęt i koordynowali przygotowania pracowni w swoich placówkach, tak by uczniowie po powrocie z przerwy zimowej mogli korzystać z nowego sprzętu na zajęciach informatycznych. Uczniowie i nauczyciele korzystają z nowo zakupionego sprzętu już od pierwszych dni drugiego semestru nauki. Spotkanie z przedstawicielami powiatu było także okazją do przedstawienia codziennej pracy w szkołach, zwłaszcza zalet płynących z wyposażenia pracowni w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

DSC_2925.JPG (14.53 MB)

DSC_0137.JPG (5.67 MB)Pracownia informatyczna w I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie

DSC_0061.JPG (5.44 MB)
Pracownia informatyczna w SOSW im. M.Konopnckiej w Wyszkowie

Przekazany sprzęt komputerowy umożliwi efektywną pracę i naukę w naszych placówkach, w szczególności uczniom klas matematyczno-informatycznych. Będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych (w tym nauki zdalnej), realizowanych zgodnie z programem nauczania przez blisko 450 uczniów.

Powiat Wyszkowski realizuje Grant „Cyfrowy Powiat” w ramach działania 5.1 „Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Stanowi on wsparcie w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez ucyfrowienie instytucji samorządowych oraz jednostek im podległych i nadzorowanych, a także zwiększenie ich cyberbezpieczeństwa. Projekt jest współfinansowany prze Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie jest w 100% ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 222 630,00 zł. Dodatkowo zostanie wykonana diagnoza cyberbezpieczeństwa.

P1500662 (002).JPG (215 KB)

DSC_0193.JPG (6.44 MB)

Przy okazji odwiedzin SOSW dokonano symbolicznego otwarcia sali edukacyjnej, która podczas ferii przeszła remont. Klasa, w której uczą się dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera przeszła metamorfozę! Ze środków Powiatu Wyszkowskiego zakupiono biało-czarne meble i ławeczki z krzesełkami oraz nowe rolety. Meble dostosowano do potrzeb i możliwości uczniów, by ograniczyć im ilość bodźców wzrokowych, co wpłynie na poprawę koncentracji uwagi. Należy zaznaczyć wielkie zaangażowanie rodziców, którzy uczestniczyli w pracach remontowych sali. W sali na ścianie pojawił się monitor dotykowy, który został zakupiony  w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”, gdyż z sali korzystają również  dzieci ze spektrum autyzmu uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wartość wykonanych prac remontowych i zakupu wyposażenia wynosi około 30.000 złotych. 

 

20230224_143508 (002).jpg (4.50 MB)DSC_0026.JPG (5.25 MB)