XXX Festiwal Piosenki lat 60 i 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

Data: 21.06.2023 r., godz. 15.08    741
Za nami XXX Festiwal Piosenki lat 60 i 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.

8 czerwca 2023 r., na deskach Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zaprezentowało się 20 wykonawców wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach z ponad 200 zgłoszeń. Przybyłych na wydarzenie powitał organizator prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski, który przybliżył nie tylko sylwetki wybitnych artystów polskiej muzyki, ale także sportu. Wydarzenie swoim występem uświetnił zespół Homo Homini.

Festiwal (2).jpg (339 KB)

Festiwal (3).jpg (282 KB)

Tradycją Festiwalu są również nagrody dla najlepszych wykonawców. W tym roku jury Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego obradowało w składzie: Przewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Ewa Bartosiewicz, członkini Rady Powiatu Wyszkowskiego Iwona Wyszyńska oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Barbara Końska i Marcin Zych i wyłoniło następujących laureatów:

Nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego Wojciecha Kozona w wysokości 1600,00 zł – Zespół 5/6 (PIĘĆ SZÓSTYCH) z utworem „Będziesz moją panią”

Nagroda Przewodniczącej Rady Powiatu Wyszkowskiego Ewy Bartosiewicz  w wysokości 1200,00 zł – Jakub Rogala z utworem „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”

Festiwal (4).jpg (330 KB)

Podczas Festiwalu przyznano także następujące nagrody:

Super Grand Prix (nagroda ministra kultury – 10.000 zł oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT) – Filip Rychcik „Co zrobimy z tą miłością”

Nagrodę Publiczności - Łukasz Gocławski (nagroda rzeczowa i okolicznościowa statuetka

Nagrodę przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - Miłosza Bembinowa w wysokości 4.000 zł - Zespół Serafińska&Bauer Show „Ludzkie gadanie”

Nagroda przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Miłosza Bembinowa w wysokości 2.000 zł otrzymali - Kamil Wrzos „Powrócisz tu” oraz Zespół 5/6 „Będziesz moją panią

Nagroda Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego w wysokości 2.000 zł -  Justyna Bardo, która „Jesienny pan”

Nagroda wiceprezesa Rady Ministrów posła Henryka Kowalczyka (1.000 zł) - Łukasz Juszkiewicza „Jej portret”

Nagroda europosła Jarosława Kalinowskiego (1.000 zł) - Maria Stasiak „Kolorowe jarmarki”,

Nagroda wójta gminy Długosiodło Stanisława Jastrzębskiego (1.000 zł) - Łukasz Gocławski

Nagroda wójta gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego (500 zł) - Małgorzat Nakonieczna „Nikt na świecie nie wie”

Nagroda wójta gminy Rząśnik Pawła Kołodziejskiego (500 zł)  - Justyna Bardo

Nagroda wójta gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego (500 zł) - Nina Larek „W powietrzu wyrzeźbiłam twoją twarz”

Nagroda wójta gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego (500 zł) -  Sargis Davtyan „Wariatka tańczy”.

Nagroda przewodniczącej Rady Miejskiej w Wyszkowie Elżbiety Piórkowskiej (1.000 zł) - Jakub Rogala, „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę”

Nagroda Przewodniczącego Komisji Promocji i Kultury Rady Miejskiej w Wyszkowie Wojciecha Rojka (500 zł) - Nina Larek „W powietrzu wyrzeźbiłam twoją twarz”

Nagroda naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Edyty Wittich (500 zł) -  Karolina Strzebońska „Chciałabym być słońcem”.

Festiwal (5).jpg (379 KB)

Wyróżnienie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosława Piesiewicza – Kamil Wrzos

Wyróżnienie przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Jakuba Rutnickiego – Jakub Rogala

Wyróżnienie Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryka Szczepańskiego - zespół Serafińska&Bauer Show

Wyróżnienie prezesa Polskiego Związku Koszykówki Radosława Piesiewicza – Nina Larek

Wyróżnienie prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego – Zespół 5/6

Wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – Łukasz Gocławski

Wyróżnienie prezesa Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusława Babisa – Jakub Rogala

Wyróżnienie właściciela ZITCOM - sklep i serwis komputerowy w Wyszkowie Pawła Kuchty – Karolina Strzebońska

Wyróżnienie prezesa Toyota Marki Beaty Cygan-Przygońskiej – Filip Rychcik

Wyróżnienie prezesa Klubu „2012” Andrzeja Rębowskiego – Natalia Kosmowska

Festiwal (1).jpg (392 KB)

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.