Ponad 21,3 mln zł dofinansowania na budowę drogi powiatowej na odcinku Zabrodzie-Adelin w Gminie Zabrodzie!

Data: 27.06.2023 r., godz. 10.04    697

Ponad 21,3 mln zł dofinansowania na budowę drogi powiatowej na odcinku Zabrodzie-Adelin! Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu uda nam się wybudować odcinek drogi powiatowej 1181W w Zabrodziu, o długości niemal 3 km, począwszy od skrzyżowania przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu aż do skrzyżowania z drogami gminnymi w Adelinie!

26 czerwca 2023 r. w siedzibie Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce podpisano umowy na dofinansowania zadań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! W ramach funduszu Powiat Wyszkowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 21 mln 88 tys. 571 zł na realizację zadania pn. „budowa drogi powiatowej Nr 1811W od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 4421W w miejscowości Zabrodzie do skrzyżowania z drogami gminnymi w miejscowości Adelin wraz z rozbiórką i budową infrastruktury technicznej”.

DSC_1035.JPG (104 KB)

DSC_1016.JPG (80 KB)

DSC_1008.JPG (85 KB)

W imieniu powiatu umowę podpisali Starosta Wojciech Kozon, Wicestarosta Leszek Marszał i Skarbnik Anna Anuszewska. W wydarzeniu udział wzięli Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, Minister – członek Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, Senator RP Robert Mamątow, Dyrektor Biura Wojewody Anna Kaszuba, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Katarzyna Harmata oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski oraz przedstawiciele samorządów z terenu województwa mazowieckiego.

DSC_1049.JPG (73 KB)DSC_1055.JPG (76 KB)

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Środki Funduszu są przekazywane na dofinansowanie:
- budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych,
- dofinansowanie budowy mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych,
- finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym, a od 2021 roku również na dofinansowanie:
- zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w rozumieniu art. 2 pkt 11 ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym,
- budowy obwodnic lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich,
- budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, dróg powiatowych lub dróg gminnych, zarządzanych przez prezydenta miasta na prawach powiatu będącego siedzibą wojewody lub sejmiku województwa