Ponad 206 tys. zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na kolejne projekty powiatu

Data: 14.07.2023 r., godz. 14.18    728
Ponad 206 tys. złotych otrzymał Powiat Wyszkowski z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego! Dzięki środkom powstanie nowoczesne boisko do siatkówki plażowej przy ZS1 w Wyszkowie a 130 tys. złotych przeznaczymy na przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.

13 lipca 2023 roku w Gminnym Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. „Budowa boiska do piłki plażowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie” na kwotę 76 tys. 590 zł. Dofinansowanie pochodzi z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2023”. Dzięki realizacji inwestycji przy jednej z naszych szkół pojawi się nowoczesne, profesjonalne i w pełni wyposażone boisko do siatkówki plażowej. W zakres prac wejdzie przygotowanie nawierzchni piaskowej, oznaczenie boiska, stanowisko sędziowskie, siatka, słupki i wyposażenie. Nowa infrastruktura będzie doskonałym uzupełnieniem znajdującego się wokół szkoły boiska „Orlik”.

Dofinansowanie_1.jpg (618 KB)

Dofinansowanie_3.jpg (635 KB)

Powiat Wyszkowski otrzymał również 130 000 zł na realizację projektu pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Celem projektu jest podniesienie jakości nauczania w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z terenu województwa mazowieckiego poprzez zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania.

Dofinansowanie_2.jpg (626 KB)

Dofinansowanie_4.jpg (583 KB)Dofinansowanie_5.jpg (604 KB)

Podczas podpisania umów Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowały członkinie zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz radni: Mirosław Jan Augustyniak i Mirosław Krusiewicz. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego umowę podpisali Wicestarosta Leszek Marszał, Członek Zarządu Powiatu Bogdan Mirosław Pągowski oraz Naczelnik Wydziału Finansowego Danuta Polak.

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.