Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa - 10 października 2023 r.

Data: 02.10.2023 r., godz. 16.33    318
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w ramach Dnia Otwartego Inżynierów Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie!

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w ramach Dnia Otwartego Inżynierów Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie! 

Dzień Otwarty Inżynierów Budownictwa już 10 października 2023 r.! Bezpłatne konsultacje dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przy ul. Zakolejowej 15A (sala konferencyjna) w godz. 14:00-18:00.  

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu doświadcza problemów z zakresu szeroko pojętego budownictwa. Niezależnie od tego czy dotyczy to prawa budowlanego czy zagadnień związanych z pracami wykonawczymi, mogą pojawić się pytania lub wątpliwości, z którymi trudno sobie poradzić samodzielnie bez specjalistycznej wiedzy.  Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, która zrzesza inżynierów budownictwa o różnych specjalnościach i ze zróżnicowanym doświadczeniem. Eksperci Izby podczas Dnia Otwartego nieodpłatnie udzielają informacji z zakresu prawa budowalnego, dotyczących budowy i remontu jak również wyjaśnią zawiłości tego procesu.

Do udziału w konsultacjach podczas Dnia Otwartego zapraszamy wszystkich, którzy planują zakup działki, budowę domu lub remont mieszkania, właścicieli nieruchomości oraz przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Wszyscy oni będą mieli okazję porozmawiać z inżynierami budownictwa na tematy związane z budową, czy też remontem obiektów budowlanych. Odpowiemy na pytania dotyczące zakupu działki, procedur prawnych w dynamicznie zmieniającej się sytuacji legislacyjnej. Dzień otwarty jest również doskonałym czasem na omówienie zasad wyboru kierownika budowy, właściwości dostępnych na rynku materiałów budowlanych oraz zapoznanie się z aktualnie stosowanymi na budowie technologiami.

Konsultacje będą odbywały się równolegle w różnych punktach województwa mazowieckiego. Inicjatorem i organizatorem akcji na Mazowszu jest Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Dołączą do nich pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego. Szukajcie Państwo pomarańczowych oznaczeń! 

 

Projekt bez nazwy(5).png (652 KB)