Nowe boisko do piłki plażowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie

Data: 13.10.2023 r., godz. 09.04    499
Na plażówkę do „Skłodowskiej” wystarczy tylko piłka!

1.jpg (190 KB)

Władze Powiatu Wyszkowskiego w lipcu bieżącego roku podpisały umowę na dofinansowanie zadania pn. „Budowa boiska do piłki plażowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie”. Wsparcie pochodzi z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej ,,Mazowsze dla sportu 2023”. Boisko do piłki plażowej zaprojektowano w kształcie prostokąta z 5-metrowymi pasami bezpieczeństwa o wymiarach 26x18m z sektorem gry o wym. 8x16m. Wykonana  nawierzchnia jest bezpieczna oraz posiada odpowiednie właściwości amortyzacji upadków. Boisko wykonała  firma „LIBERO” Jolanta Witkowska, odbioru prac dokonano 14 września 2023 roku . Środki pozyskane z Budżetu Województwa Mazowieckiego to 72.508,50 zł, wkład własny powiatu  24.169,50 zł,  całkowity koszt  inwestycji wyniósł 96.678,00 zł. Dzięki temu wsparciu, powstało w pełni wyposażone, profesjonalne, nowoczesne boisko do siatkówki plażowej. Boisko na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie przyczyni się do popularyzacji siatkówki plażowej zarówno wśród uczniów szkół jak i wśród mieszkańców całego powiatu i Wyszkowa.  Jednym z celów projektu była walka z wykluczeniem społecznym, wdrożenie projektu stwarza warunki do poprawy kondycji fizycznej.
Boisko w sezonie letnim (czerwiec- wrzesień) będzie  udostępnione w godzinach 9-21 w weekendy po uprzedniej rezerwacji pod numerem telefonu: 29 642 90 30.
W przyszłości, w sąsiedztwie boiska do piłki plażowej planuje się budowę bieżni 3-torowej okólnej (wokół istniejącego boiska „Orlik 2012”) ze skocznią w dal.

3.jpg (241 KB)

2.jpg (182 KB)