Budowa hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

Liczba odwiedzających: 617

Przedmiotem inwestycji jest budowa hali sportowej wraz z dwukondygnacyjnym łącznikiem, który stanowić będzie wejście główne do budynku hali sportowej oraz komunikację z istniejącym budynkiem dydaktycznym wchodzącym w skład kompleksu Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie. 

Hala sportowa zaprojektowana została w taki sposób, aby umożliwić poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej. Budowa pełnowymiarowego i nowoczesnego obiektu sportowo-edukacyjnego przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie przyczyni się do wzrostu możliwości rozwojowych m.in. 1855 uczniów (zarówno uczniów CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie jak i Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Wyszkowie zlokalizowanego przy ulicy Świętojańskiej 89) dzięki uczestnictwu w zajęciach sportowych oraz do aktywnego spędzania czasu i współzawodnictwa sportowego stanowiącego ważny element profilaktyki zdrowotnej. Wzrośnie udział społeczności lokalnej w życiu sportowym i kulturalnym oraz nastąpi rozwój aktywnych form wypoczynku w regionie.

Wartość robót budowlanych: 17 884 257,10 zł

Na realizację zadania pozyskano środki zewnętrzne z nw. Programów:

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych 1.267.958,00 zł

inwestycje.jpg (72 KB)

Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021 -  3.000.000,00 zł

na strone.png (75 KB)

Rządowy Fundusz Polski Ład - 11.263.500,00 zł

polski lad.png (23 KB)