Utworzenie strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego w nowo wybudowanej hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie

Liczba odwiedzających: 453

tablica__zbiorcza_budżet__państwa__90x60.jpg (2.21 MB)

Strzelnica w nowej hali sportowej przy CEZiU Kopernik w Wyszkowie z dofinansowaniem Ministra Obrony Narodowej!

23 marca 2023 r. Minister Obrony narodowej rozstrzygnął konkurs ofert „Strzelnica w powiecie 2023”. Zgodnie z ogłoszoną listą Powiat Wyszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 104 tys. złotych na wyposażenie strzelnicy pneumatycznej w hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, która jest właśnie w trakcie budowy.

Z nowoczesnej, sześciostanowiskowej, w pełni wyposażonej strzelnicy będą mogli korzystać zarówno kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego, uczniowie klas mundurowych innych szkół oraz wszyscy mieszkańcy całego powiatu. Strzelnica będzie przeznaczona do nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią, technik i postaw strzeleckich.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na wyposażenie strzelnicy – zostaną zakupione m.in.: 6 karabinków i 6 pistoletów pneumatycznych, okulary ochronne dla strzelających i instruktorów, wyposażenie medyczne, tarcze strzeleckie i śrut. Strzelnica będzie także kompleksowo wyposażona przez wykonawcę hali, firmę REMBUD, która w ramach budowy zapewni m.in. stoły strzelnicze wraz z krzesłami, biurko i stolik dla instruktora, szafy na przechowywanie broni i akcesoriów strzeleckich, płyty antyrykoszetowe, kulochwyty, 3 butle PCP czy wyposażenie szatni. Strzelnica będzie spełniać wszystkie niezbędne warunki przewidziane w przepisach prawa. 

Wartość całego zadania objętego wnioskiem złożonym do Ministra Obrony Narodowej wynosi 130 tys. złotych, otrzymane dofinansowanie w wysokości 104 tys. złotych stanowi 80% wartość całego zadania. Nowopowstała strzelnica będzie zlokalizowana na pierwszym piętrze łącznika pomiędzy halą a budynkiem szkoły. Będzie to pierwsza ogólnodostępna strzelnica w naszym powiecie. 

Tablica informacyjna - kwoty rozliczeniowe_page-0001.jpg (2.38 MB)